W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Kolejne zajęcie z TOCusiem odbyły się w ciechanowskim wydziale MSCDN. Nauczycielki uczestniczące w naszym projekcie poznają zasady kodowania, chmurki, gałązki i drzewka pod czujnym okiem prawdziwej pasjonatki narzędzi TOC - Pani Doroty Kamińskiej Smile

Czytaj więcej: Kodowanie w Ciechanowie

Kolejna tura szkoleń w naszym projekcie obejmie zagadnienia neurodydaktyki i teorii inteligencji wielorakich. Pierwsze zajęcia na temat nauczania i uczenia się przyjaznego mózgowi odbyły się w siedleckim Wydziale MSCDN.

Czytaj więcej: Neurodydaktyka w Siedlcach

Po kilku miesiącach wspólnej pracy mamy na koncie kilkanaście spotkań, szereg konsultacji i wiele przemyśleń, a nawet pierwsze scenariusze. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z dotychczasowych działań...

Czytaj więcej: Na zimową chandrę polecamy... fotoreportaż

...miłości szuka w rytmie...Zaraz, zaraz, a może ją znajdzie na imprezie walentynkowej, którą najlepiej przygotować z pomocą "drzewka ambitnego celu"? 

Czytaj więcej: Serduszko puka w rytmie cza-cza...

Wyjść za nieatrakcyjnego i niekochanego kawalera, aby zyskać poczucie bezpieczeństwa, czy zaryzykować i walczyć o szczęście w miłości? Ciężkie dylematy kruchej Calineczki analizowały uczestniczki kolejnego szkolenia zorganizowanego w ramach komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego.

Czytaj więcej: Czy ta pani tego pana chce...?