W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Nasz projekt zatacza coraz szersze kręgi. Do grona TOCusiowych przyjaciół możemy z przyjemnością dopisać dwie nowe placówki: Miejskie Przedszkole nr 3 i Miejskie Przedszkole nr 1 "Słoneczna Jedyneczka" z Sierpca. 

Czytaj więcej: TOCuś zawitał do Sierpca

Być dobrym kolegą czy dobrym uczniem? Zignorować potrzeby słabszego kolegi i dostać lepszą ocenę czy pomóc mu w nauce, ryzykując gorszy stopień? Dylematy przykładowego ucznia były jednym z elementów kolejnych zajęć dla nauczycieli w ramach komponentu matematycznego.

Czytaj więcej: Matematyczne dylematy

Szkolenia z neurodydaktyki odbywają się w kolejnych miastach. Tym razem zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Ciechanowa i Mińska Mazowieckiego.

Czytaj więcej: Neurodydaktyka w Ciechanowie i Mińsku Mazowieckim

Narzędzia TOC poznają kolejne placówki. Podczas pierwszego szkolenia  nauczycielki z MP nr 37 i MP nr 2 Płocku analizowały dramatyczne losy Calineczki na "logicznej gałązce".

Czytaj więcej: Calineczka na gałązce

Po szkoleniach z narzędzi TOC przyszedł czas na zajęcia z neurodydaktyki i teorii inteligencji wielorakich. W płockim wydziale MSCDN szkolenie dla uczestniczek komponentu wychowawczego poprowadziła Pani Marta Miłoń.

Czytaj więcej: Jak działa mózg, czyli słów kilka o neurodydaktyce