W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Każdy uczeń jest inny, każdy może rozwijać się na miarę własnych możliwości i osiągać sukces. Ważne, by ktoś w porę dostrzegł jego potencjał i pomógł mu rozwinąć skrzydła. Różne profile inteligencji i sposoby ich rozwijania były tematem kolejnego spotkania w ramach komponentu wychowawczego w Płocku.

Czytaj więcej: Jak wspierać rozwój uczniów? Szkolenie w Płocku

Jakie słowo kojarzy Wam się z celebrytą, niebem i Dawidem? A z barszczem, cukrem i zarozumialcem? Rozwiązywanie tribondów było jednym z ćwiczeń wykonanych przez uczestników szkolenia z podstaw neurodydaktyki w Płocku. 

Czytaj więcej: Włącz myślenie z tribondami

Ostatnie szkolenie poświęcone narzędziom TOC dla nauczycieli języków obcych odbyło się w Zespole Szkół Centrum Edukacji w Płocku.

Czytaj więcej: "Gałązka logiczna" in English und Deutsch

Uczestniczki komponentu przedszkolno - wczesnoszkolnego nieustannie nas zaskakują swoją nieograniczoną wyobraźnią. Tym razem nauczycielki z Przedszkoli nr 1 i 3 w Sierpcu wymyśliły, że nieatrakcyjny kret ma szansę zdobyć serce Calineczki, jeśli tylko popracuje nad swoją atrakcyjnością w SPA, a potem zabierze swoją wybrankę na Kretę...

Czytaj więcej: Romantyczna wyprawa kreta na Kretę

Uwaga, uwaga! Śpieszymy poinformować, że 14 maja tego roku odbędzie się huczne wesele Calineczki, w dodatku całkiem niedaleko, w pewnej miejscowości pod Płockiem...SmileTaką datę i miejsce ustaliły nauczycielki MP 27 i MP 11 w Płocku - uczestniczki kolejnego szkolenia zorganizowanego w ramach naszego projektu, które zaplanowały majową imprezę z "drzewkiem ambitnego celu".

Czytaj więcej: Weselne plany baśniowej bohaterki