W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Uczestnicy komponentów: językowego, humanistycznego i matematycznego z Płocka zakończyli już 24-godzinne szkolenie w ramach naszego projektu. Tematyka ostatniego spotkania dotyczyła inteligencji wielorakich.

Czytaj więcej: Inteligentnie na szkoleniu

Uwaga! Zagadka: jakiej tematyki dotyczyło szkolenie, podczas którego nauczyciele z naszego projektu omawiali Trzecią zasadę dynamiki Newtona - jeśli ciało A działa na ciało B pewną siłą, to ciało B działa na ciało A siła o takiej samej wartości, takim samym kierunku, lecz o przeciwnym zwrocie...?

Czytaj więcej: Jak skutecznie motywować do zmiany?

Podczas trzeciego już szkolenia w komponencie menadżerskim dyrektorzy szkół i przedszkoli analizowali środowisko zarządzania zmianą i zasobami ludzkimi w kontekście pracy w zespole.

Czytaj więcej: Co sprzyja zmianie?

Co ogranicza naszą motywację do nauki? Czym jest "uskrzydlenie"? oraz 7 grzechów obecnego systemu edukacji opartego na przymusie to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas szkolenia z neurodydaktyki, które dla nauczycielek z przedszkoli i szkół podstawowych z grupy "TOCusia" poprowadziła Marta Miłoń, psychopedagog kreatywności.

Czytaj więcej: Umysł zmotywowany uczy się najlepiej

Podczas kolejnego szkolenia w ramach komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego nauczycielki z MP nr 37 i 2 w Płocku analizowały wewnętrzne i zewnętrzne dylematy bohaterów bajki "Czerwony Kapturek" oraz ćwiczyły pokonywanie przeszkód w realizacji ambitnych celów: przygotowanie koszyczka ze zdrową żywnością i organizację konkursu plastycznego.

Czytaj więcej: Czerwony Kapturek i koszyczek fit