W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

            

Twórczości nie zbudujemy na piasku, ale na solidnej, dobrze przekazanej wiedzy. Ważne, by dziecko doświadczało w szkole różnych przeżyć, by miało prawo do błędów i ćwiczeń. Między innymi takie wnioski popłynęły z konferencji „Od kreatywności do innowacyjności” zorganizowanej przez MSCDN i SIE DELTA w Płocku...

Czytaj więcej: Poławiacze pereł i Sternicy kreatywności zmieniają płocką szkołę

Do niecodziennej sytuacji doszło w płockim Wydziale MSCDN - wzajemne naciski i stawianie oporu zdominowały spotkanie dyrektorów płockich szkół. 

Czytaj więcej: Dyrektorskie naciski w Płocku

Nuda nam nie grozi! - zgodnie stwierdziły koordynatorki wszystkich komponentów z Wydziału w Płocku, Ciechanowie, Warszawie, Siedlcach i Radomiu, które spotkały się w Płocku, by omówić dotychczasowe działania w projekcie i ustalić plan na kolejny rok szkolny. Oj, będzie się działo!

Czytaj więcej: Burza koordynatorskich mózgów w Płocku

Na szkoleniach w ramach komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego zawsze jest kolorowo. Przez kilka godzin można znów poczuć się jak dziecko i z przyjemnością oddać błogiej zabawie. Ale oczywiście wszystko ma swój cel, którym jest zdobycie wiedzy na temat rozwijania inteligencji wielorakich u maluchów w przedszkolu.

Czytaj więcej: Plastycznie i w takt - szkolenie w Gąbinie

Co łączy marakasy i ziemniaki? Hmm... Czyżby to były atrybuty muzykalnego kucharza? Poniekąd. Instrumenty muzyczne i warzywa mogą być elementem wielu zabaw rozwijających wielorakie inteligencje. Przykłady takich zabaw były tematem ostatniego już spotkania w grupie TOCusia. Zatem kto wie, może wśród dzieci, których nauczyciele uczestniczą w naszym projekcie, rozwinie swój talent niejeden przyszły kulinarny wirtuoz...?  

Czytaj więcej: Rozwijamy inteligencje wielorakie z TOCusiem