W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

„Kubuś Puchatek mieszkał w Stumilowym Lesie. Często odwiedzał swoje ulubione miejsca – Kącik Zadumy. Pewnego dnia, gdy siedział tam i myślał, wbryknął nagle ktoś w paski.
- Grrrr…. Jestem Tygrys! T-Y-G-R-Y-S!
- Znam cię. Już kiedyś mnie bryknąłeś…” - to fragment opowiadania, na podstawie którego maluchy z Radomia z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły "logiczną gałązkę".

Czytaj więcej: Kubuś Puchatek i kłopot z Tygryskiem


O tym, że każdy może czasem mieć problemy, wiedzą nawet przedszkolaki. Ale jak je rozwiązać? W odpowiedzi na to pytanie maluchom z Miejskiego Przedszkola nr 4 im. Jasia i Małgosi w Płocku pomogła wiewiórka Basia, „chmurka” i nauczycielki, które uczestniczą w naszym projekcie.

Czytaj więcej: Wiewiórka Basia i „chmurka TOC”