W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Nauczycieli przedszkoli zapraszamy na konferencję do Wrocławia, którą organizuje zaprzyjaźniony z nami Miesięcznik Bliżej Przedszkola.

Czytaj więcej: Sposoby realizacji treści programowych z różnych obszarów edukacyjnych - zaproszenie na konferencję

Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej w Stróżewie już wiedzą jak ogień trafił pod strzechy. Historię Prometeusza opowiedziała im Pani nauczycielka Zdzisława Biedrzycka, a "logiczna gałązka" pomogła zrozumieć ciąg zdarzeń.

Czytaj więcej: O dzielnym Prometeuszu - zajęcia z "logiczną gałazką" w Stróżewie

Spotkanie dla nauczycieli matematyki i przyrody uczestniczących w projekcie M-R-W. Komponent matematyczny było okazją, by wymienić się doświadczeniami i porozmawiać na temat skuteczności nowej metody w praktyce szkolnej.

Czytaj więcej: Mapy Rozwiązywania Problemów w praktyce

Szkolenie dla nauczycieli przedmiotów matematyczno - przyrodniczych w ramach projektu „Myślę – Rozumiem – Wiem. Zastosowanie technik TOC w uczeniu się” KOMPONENT MATEMATYCZNY odbędzie się w dniach 26-27.08.2013 r. godz. 9.00 – 16.00. w Wydziale MSCDN w Płocku przy ul. Gałczyńskiego 28. Poprowadzi je dr Danilo Sirias, trener TOC,  profesor Saginaw Valley State University z USA.

Czytaj więcej: „Myślę – Rozumiem – Wiem” – Komponent Matematyczny