W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Już wiemy dlaczego tegoroczny kwiecień jest taki ciepły i słoneczny! To dzięki pięcio- i sześciolatkom z z PSP nr 23 w Radomiu, które przygotowały piękne, kolorowe bukiety na powitanie wiosny. Własnoręcznie wykonane kwiaty  tak zachwyciły Panią wiosnę, że postanowiła odwdzięczyć się równie piękną pogodą! Laughing

Czytaj więcej: Jak zachwycić wiosnę?

Konferencja, konferencja, i po konferencji. Uczestniczyło w niej ponad 170 nauczycieli, dyrektorów szkół, psychologów i pedagogów z całego Mazowsza. Teraz, powołując się na Panią dr Marzenę Żylińską, jedną z prelegentek, czas przetworzyć informację i wyciągnąć wnioski. Czyli zrobić to, co nasz mózg lubi najbardziej!Laughing

Czytaj więcej: Konferencja "Włącz myślenie. nauczanie i uczenie sie przyjazne mózgowi" za nami! Dziękujemy, że z...

O "wielofunkcyjności" misiów nikogo nie trzeba przekonywać - sympatyczne zwierzątka potrafią zabawić, pocieszyć, a kiedy trzeba - nauczyć dobrego wychowania. Tak, jak zrobił to miś - niedźwiadek, bohater wiersza H. Łochockiej, i scenariusza zajęć biblioterapii w Zespole Szkół w Starej Niedziałce.

Czytaj więcej: Trudna sztuka przepraszania

UWAGA! Brak wolnych miejsc na konferencję pt. Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi!!!

Czytaj więcej: Brak wolnych miejsc na konferencję "Włącz myślenie..."

Gałązka pomogła pierwszo - i drugoklasistom z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Mińsku Mazowieckim zrozumieć fragment opowiadania o Szewczyku Dratewce, chmurka posłużyła do rozwiązania najczęściej występujących w ich gronie konfliktów, a drzewko ambitnego celu przybliżyło do spełnienia marzeń.

Czytaj więcej: Trzy w jednym, czyli superwizja z chmurką, gałązką i drzewkiem