W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Internet to źródło doskonałej zabawy, ale również mnóstwa zagrożeń. Sztuką jest nauczyć się mądrze z niego korzystać, tak jak zrobili to uczniowie klasy III a i III b ze Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce. Pomogło im w tym drzewko ambitnego celu.

Czytaj więcej: Login i hasło to moja tajemnica

Sami przyznacie, że nie jest łatwo zachowywać się kulturalnie podczas szkolnych uroczystości, gdy kolega cały czas zagaduje, a temat spotkania wydaje się być wyjątkowo nużący. Czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim postanowili sobie pomóc i rozwiązać problem raz na zawsze - wspólnie ze swoją wychowawczynią przygotowali drzewko ambitnego celu: Zachowuję się kulturalnie podczas uroczystości i apeli szkolnych.

Czytaj więcej: Szkolny „savoir-vivre”

„Dobra to chatka, gdzie mieszka matka” bajka z morałem L. Krzemienieckiej była motywem przewodnim lekcji w Zespole Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Zrozumieć fabułę bajki pomogła oczywiście gałązka logiczna.

Czytaj więcej: Kurka ślicznopiórka na gałązce logicznej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce, którzy uczestniczyli w zajęciach z biblioterapii prowadzonych przez Panią Urszulę Mastalerz już wiedzą jak skutecznie rozwiązywać konflikty między przyjaciółmi za pomocą chmurki TOC.

Czytaj więcej: Przyjaźń wystawiona na próbę

Houston - mamy problem! Nie wiemy jak wykonać kolorowy "gaik - maik" na powitanie wiosny, nie wiemy skąd wziąć gałązki i ozdoby! Spokojnie - z pomocą Pani nauczycielki z Przedszkola nr 34 w Płocku i drzewka ambitnego celu wszystko jest możliwe!

Czytaj więcej: "Gaik - maik" na powitanie wiosny