W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Kolejne zajęcia otwarte odbyły się w Zespole Oświatowmy im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie. Poprowadziła je Pani Lidia Wierzbicka.  Mali odkrywcy przy pomocy logicznej gałązki analizowały działalność mrówek i pszczół, które przynoszą wiele pożytku człowiekowi.

Czytaj więcej: Pszczoły, mrówki i czterolatki ze Skibniewa

"Ola u krawcowej" - to temat przewodni zajęć otwartych, które zorganizowała Pani Natalia Kafara, nauczycielka z  Niepublicznego Przedszkola „Tęczowe Przedszkole” w Siedlcach. Trzylatki, które uczestniczyły w zajęciach rozwijały sprawność językową oraz myślenie przyczynowo - skutkowe. Pomocą służyła logiczna gałązka.

Czytaj więcej: Skąd się biorą płaszcze? - zajęcia z TOC dla trzylatków

Znane przysłowie "Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe" oraz gałązka logiczna pomogły pierwszoklasistom ze Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce odróżniać dobro od zła oraz zrozumieć, że bardzo łatwo można komuś sprawić przykrość.

Czytaj więcej: Zaczarowana żaba, Ala i Adam

Jak wykonać portret Pani Wiosny? Najlepiej z pomocą drzewka ambitnego celu, tak jak zrobiły to sześciolatki z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Czytaj więcej: Ambitny portret Pani Wiosny

Brak czasu, warunków, lenistwo - powodów, by nie uczyć się języka angielskiego jest mnóstwo. Czas to zmienić! Weźmy przykład z uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce, którzy opracowali drzewko ambitnego celu: chcę nauczyć się mówić po angielsku.

Czytaj więcej: Jak pokonać lenistwo?