W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Kolejne zajęcia z wykorzystaniem narzędzi TOC odbyły się w Zespole Oświatowym im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie. Przedszkolaki doskonaliły myślenie przyczynowo skutkowe analizując za pomocą logicznej gałązki opowiadanie o "Wróbelku Elemelku, pustym brzuszku i rondelku".

Czytaj więcej: Wróbelek Elemelek na gałązce logicznej

Jaś, Małgosia, Baba Jaga i logiczna gałązka, bohaterowie bajki braci Grimm pomogli przedszkolakom z Zespołu Oświatowego im. Marianny Frąckowiak w Skibniewie rozwijać logiczne myślenie.

Czytaj więcej: Baba Jaga i przedszkolaki ze Skibniewa

„Moja wymarzona szkoła” już istnieje! Uczniowie z Gimnazjum nr 5 w Płocku, pomysłodawcy placu dydaktycznego przy budynku swojej szkoły nie kryli dumy, kiedy sam Prezydent Miasta Płocka uczestniczył w uroczystym otwarciu, a wydarzenie relacjonowało kilkunastu fotoreporterów. Nic dziwnego! Gimnazjalistom udało się zdobyć 270 tys. zł z Budżetu Obywatelskiego Miasta Płocka na budowę imponujących pomocy dydaktycznych pod chmurką. W realizacji marzenia pomocne okazały się narzędzia TOC, które uczniowie poznali w ramach naszego projektu M-R-W. Gratulujemy sukcesu!

Czytaj więcej: Najbardziej przedsiębiorczy gimnazjaliści pochodzą z Płocka, a pingwiny z Madagaskaru :-)

Jaki prezent zachwyciłby mamę w jej święto? Hmmm...Może suknia szyta na miarę? Nie za długa, nie za krótka, lecz w sam raz na pewno sprawiłaby jej dużo radości. Trzylatki z Przedszkola nr 9 w Siedlcach już wiedzą, kto może taką suknię przygotować. Z pomocą logicznej gałązki poznały pracę krawcowej i etapy powstawania ubrań.

Czytaj więcej: Trzylatki i sukania dla mamy

Bajka o Jasiu i Małgosi była tematem przewodnim zajęć otwartych z wykorzystaniem logicznej gałązki, które zorganizowała i poprowadziła Pani Elżbieta Derlicka z Zespołu Oświatowego w Skibniewie.

Czytaj więcej: Jaś i Małgosia pomagają dzieciom rozwijać logiczne myślenie