W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Czerwony Kapturek i chmurka TOC to duet doskonały - uczą dzieci odróżniania dobra od zła oraz trudnej sztuki rozwiązywania konfliktów. Nic dziwnego, ze jest tak popularny w przedszkolach. Doskonale znaną bajkę i narzędzie TOC poznały już m.in. dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie.

Czytaj więcej: Bohater dobry czy zły?

Jak "brzechwować", to tylko z mamą, tatą - tak stwierdziły "Krasnoludki", czyli czyli uczniowie z klasy I teatralnej ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie i z pomocą swojej wychowawczyni oraz drzewka ambitnego celu zorganizowały "Takie sobie brzechwowanie z MAMĄ, TATĄ w Dniu Teatru".

Czytaj więcej: Takie sobie "brzechwowanie"

Uwaga! W związku z licznymi pytaniami informujemy, że nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mogą wziąć udział w komponencie przedszkolnym/wczesnoszkolnym lub wychowawczym. Tytuł 12- lub 24 - godzinnego szkolenia w ramach pierwszego komponentu brzmi: "TOCuś w przedszkolu/klasach młodszych, czyli jak uczyć przez zabawę. Szkolenie dla nauczycieli przedszkoli/edukacji wczesnoszkolnej", tytuł drugiego szkolenia: Jak wychowywać bez porażek. Szkolenie dla wychowawców, pedagogów, psychologów". Zapraszamy!

Czytaj więcej: TOCuś w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej

Lato w pełni, słońce mocno grzeje, może warto wybrać się na łąkę i wyprawić tam wieeelki bal? Pomocą służą czterolatki z Miejskiego Przedszkola nr 34 w Płocku, które taki bal już wyprawiły, więc plan działania mają opracowany do perfekcji. W tajemnicy zdradzają, że pomogła im w tym Pani oraz drzewko ambitnego celu:-)

Czytaj więcej: Bal na łące

Jak założyć hodowlę fasoli? Po pierwsze i najważniejsze - musimy określić listę przeszkód i rozwiązań na drzewku ambitnego celu. Tak jak zrobiły to pięciolatki z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

Czytaj więcej: Mali ogrodnicy z Mińska Mazowieckiego