W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Żaden motyl napotkany podczas letniej wyprawy nie jest już tajemnicą dla uczniów klasy I b z Zespołu Szkół w Wielgolesie. Jeszcze przed wakacjami  poznali fazy jego rozwoju dzięki gałązce logicznej.

Czytaj więcej: Mieszkańcy kolorowej łąki

Trzylatki potrafią już bardzo wiele! Dowód? Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 34 w Płocku wiedzą jak wykonać własną książkę i nie wahają się tej wiedzy użyć!

Czytaj więcej: Jak"stworzyć" własną książkę?

Kolejne pomysły na rozwiązanie konfliktu między czarownicą a Jasiem i Małgosią znalazły dzieci z Przedszkola Niepublicznego Modrzewiowa w Płocku. Maluchy doskonale rozumieją bajkowe rodzeństwo, ale potrafią dostrzec również potrzeby czarownicy. Proponują np. by zamienić słodką chatkę w sklep mięsny. Dzięki temu czarownica sama naje się do syta, a biedne dzieci nie będą wystawiane na pokuszenie pierników, lizaków i innych smakołyków. Szkoda, że Bracia Grimm tego nie widzą...Laughing

Czytaj więcej: Zamiast chatki z piernika sklep mięsny

Pięciolatki z Miejskiego Przedszkola Nr 34 w Płocku wymyśliły nie lada wyprawę. Co tam Toruń, Kraków, Rzym...Oni chcą polecieć w kosmos i już! Lot na razie zaimprowizowali w przedszkolnym teatrzyku, ale za kilkanaście lat, wyposażeni w umiejętności logicznego myślenia i sprawnego planowania, kto wie dokąd dotrą?

Czytaj więcej: Kosmiczna wyprawa małych płocczan

"Poprawa zachowania i relacji w naszej klasie - praca metodą TOC" to tytuł scenariusza lekcji, która odbyła się w klasie V Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim.Uczniowie poznali kolejne możliwości wykorzystania drzewka ambitnego celu.

Czytaj więcej: Dobra atmosfera na lekcji