W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

tocekJak uczcić tegoroczny Dzień Nauczyciela? Zapraszamy twórczych i poszukujących nauczycieli na konferencję, podczas której będzie można obejrzeć m.in. jeden z najgłośniejszych filmów o współczesnej edukacji „Alfabet” oraz spotkać się z autorytetami w dziedzinie neurobiologii i neurodydaktyki – profesorem Geraldem Hüther i dr Marzeną Żylińską...

Czytaj więcej: Czy współczesna edukacja zabija wyobraźnię? – konferencja w płockim kinie

Uwaga! Osoby, które zadeklarowały chęć udziału w naszym projekcie otrzymały lub wkrótce otrzymają wiadomość od koordynatora wybranego komponentu dotyczącą spraw organizacyjnych. Tymczasem, wszystkim zainteresowanym przypominamy zasady realizacji projektu.

Czytaj więcej...

Co wybrać: pomóc starszej pani pozbierać jabłka czy biec do szkoły, żeby się nie spóźnić? Przed takim dylematem stanęły Kasia i Basia, bohaterki opowiadania, które stało się kanwą scenariusza zajęć w Przedszkolu Samorządowym w Gąbinie. Istotę problemu pomogła zrozumieć sześciolatkom nasza chmurka TOC.

Czytaj więcej: Warto pomagać innym

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie szkoleniami w ramach komponentu wychowawczego musieliśmy wcześniej zakończyć rekrutację. Osoby, które nie zdążyły zweryfikować swojego zgłoszenia (przepisać się ze szkolenia 12-godzinnego na 24-godzinne) prosimy o kontakt z koordynatorem projektu.

Czytaj więcej: Brak Miejsc w komponencie wychowawczym!!

Doskonale znana bajka "Złotowłosa i trzy misie" oraz logiczna gałązka pomogły dzieciom z Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie rozwijać umiejętność przewidywania konsekwencji swoich dziań oraz logiczne myślenie.

Czytaj więcej: Złotowłosa, trzy misie i gałązka logiczna