W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Pierwsze szkolenie dla nauczycieli komponentu humanistycznego z rejonu działania MSCDN Wydział w Płocku za nami. O praktycznych sposobach zastosowania narzędzi TOC w praktyce szkolnej opowiadała Dorota Kamińska, pasjonatka narzędzi myślowych TOC, certyfikowany trener TOC oraz trener projektu "Myślę - Rozumiem - Wiem".

Czytaj więcej: Humaniści z Płocka wystartowali

Na pierwszy ogień poszły Siedlce, chwilę potem wystartował Płock. W obu miastach odbyły się spotkania organizacyjne, które uświetniła swoim wykładem Pani Marta Miłoń, psychopedagog kreatywności, terapeuta pedagogiczny.

Czytaj więcej: Siedlce i Płock uroczyście przystąpiły do działania

Osoby, które potwierdzają chęć udziału w projekcie prosimy o wpłaty na konto MSCDN Wydział w Płocku w tytule wpisując "Projekt Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi, komponent ...........", zgodnie z zasadami.

Czytaj więcej: Jakie opłaty za udział w projekcie?

 - Jestem z Torunia i uważam, że w szkole niezbędny jest przewrót kopernikański: musimy wstrzymać nauczycieli i ruszyć uczniów – stwierdziła dr Marzena Żylińska podczas konferencji „Jak rozwijać wrodzone zdolności dzieci? – przyszłość dla edukacji”, która odbyła się w NovymKinie „Przedwiośnie” w Płocku. 

Czytaj więcej: Czas na przewrót kopernikański w edukacji

Mózg lubi S.U.K.C.E.S., a my lubimy spotkania z poszukującymi, ambitnymi nauczycielami z rejonu działania MSCDN Wydział w Płocku, dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla uczestników wszystkich sześciu komponentów projektu "Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi" .

Czytaj więcej: Pierwsze spotkanie dla uczestników projektu w Płocku