W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

IMG 4510Muślinowy smak słodyczy wyczarowany z aromatycznego ziarna kakaowca, subtelne nuty piernika skąpane w czekoladowej kompozycji oraz zaskakujące solą i chili kuszące praliny zdominowały nietypowe, finałowe spotkanie uczestników projektu "Włącz myślenie".

Czytaj więcej...

Ten nasz TOCuś to niesamowita postać - zwiedził Europę i dzielił się doświadczeniami, pomagał rozwiązywać konflikty, doradzał przy przeprowadzaniu doświadczeń i eksperymentów, uczył zdrowego odżywiania... Słowem: supergość!Zajęcia z jego udziałem były pełne wrażeń i pozytywnych emocji.

Czytaj więcej: TOCuś rządzi! Fotorelacje z zajęć

Kto powiedział, że piękna, kwiecista mowa i uważne słuchanie to domena dosrosłych? Sztuki logicznego argumentowania i krytycznego myślenia trzeba uczyć się od jak najmłodszych lat, tak aby zarówno Jaś, jak i Jan byli interesującymi rozmówcami. Wychodząc z tego założenia przygotowaliśmy dla nauczycieli realizujacych nasz projekt szkolenie "Retoryka dla smyka - o edukacji retorycznej w pracy z młodszym dzieckiem".

Czytaj więcej: Mały, dobry mówca

Istne karnawałowe szaleństwo szkoleniowe trwa w najlepsze. Jedni uczą się barwienia kwiatów i malowania na mleku, drudzy notowania rysunkami, a jeszcze inni poznają techniki ułatwiające zapamiętywanie. Wszystko po to, aby jak najlepiej wspomóc uczniów w niełatwej sztuce efektywnego uczenia się.

Czytaj więcej: "Kaszolina manna" i "król orzeczenie" rządzą w projekcie

Szanowni Uczestnicy! Dołączamy kolejne szkolenia do pakietu szkoleń dodatkowych. Tym razem zapraszamy szczególnie uczestników komponentu językowego.

Czytaj więcej: Uwaga! Kolejne szkolenia dodatkowe w projekcie