W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Bagaże na drzewie, bruk na gałęzi, czyli kolejna lekcja otwarta za nami

 

"Gdy klasówka z matematyki za pasem, spójrz na drzewo tuż za lasem. Chwyć za pióro, porusz głową, perspektywę masz już nową." Rymowanka powstała tuż po lekcji otwartej w klasie IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej, podczas której uczniowie trenowali logiczne myślenie z pomocą drzewka i gałęzi logicznej TOC.

"Trening przed klasówką - zadania tekstowe" to temat lekcji otwartej, którą poprowadziła Pani Krystyna Kubicz-Krajewska, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej w Starej Białej i uczestniczka naszego projektu. Uczniowie rozwiązali najpierw zadanie tekstowe z kostkami brukowymi potrzebnymi do wyłożenia skwerku, a następnie obliczali ile ważą bagaże pasażerów w pewnym samolocie. W pierwszym zadaniu wykorzystali narzędzie - "gałąź logiczna", w drugim "łamacz problemów -drzewko".

Lekcja wypadła bardzo dobrze, uczniowie z pewnością doskonale powtórzyli materiał i jesteśmy pewni, że piątki posypią się jak z rękawa.

Pani Dyrektor Bożenie Zarębie oraz Pani Krystynie Krajewskiej- Kubicz dziękujemy za gościnne przyjęcie i ciepłą rozmowę.