W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Walentynki z Kubusiem Puchatkiem

Tak romantycznego szkolenia dla uczestników naszego projektu jeszcze nie było! Pierwsze spotkanie dla nauczycielek z MP 11 i MP 37 w Płocku zdominowała tematyka zbliżających się wielkimi krokami Walentynek...Kiss 

Nauczycielki z obu płockich przedszkoli poznały "logiczną gałązkę" analizując opowiadanie o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. W efekcie powstały piękne ilustracje, które mogą zainspirować do zorganizowania podobnych zajęć w swoich placówkach. Opowiadanie "Jak Kubuś Puchatek świętował Walentynki" znajdziemy w książce pt. "Najmilsze dni w roku z Kubusiem Puchatkiem". Bajki opowiada Hanna Baltyn, rymowanki ułożyła Wanda Chotomska. 

Szkolenie poprowadziła Aleksandra Banach - Kaźmierczak, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku, koordynator komponentu przedszkolno - wczesnoszkolnego. Kolejne szkolenie dla ww. placówek odbędzie się 25 lutego 2015 r.