W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Jak zadbać o zdrowie z TOC? - kolejne szkolenia w Płocku

 

Miesiąc styczeń - czas...kolejnych projektowych ćwiczeń.Smile I tak, podczas pierwszych w 215 r. szkoleń uczestnicy komponentu wychowawczego ćwiczyli praktyczne zastosowanie "logicznej gałązki", poloniści poznali "chmurkę", a katecheci opracowywali plan realizacji noworocznych postanowień za pomocą "drzewka ambitnego celu".

"Wyjechać na długie wakacje, z naciskiem na długie", "więcej czasu poświęcać dzieciom" lub, dla odmiany, "mieć więcej czasu dla siebie" - to tylko niektóre z noworocznych postanowień, którymi podzielili się katecheci uczestniczący w trzecim już szkoleniu z narzędzi TOC. Jednak jak to w praktyce bywa - łatwiej powiedzieć, trudniej wykonać...Ale od czego są narzędzia TOC i nieoceniona pomoc prowadzących - Elżbiety Brzeskiej - Walczak i Ewy Bembenisty? Nowy rok i związane z nim postanowienia doskonale skomponowały się z narzędziem poznanym podczas tego spotkania - "drzewkiem ambitnego celu". Jak zaznaczyła Elżbieta Brzeska - Walczak, koordynator komponentu humanistycznego, szczególnym celem dla wszystkich katechetów realizujących projekt, było przekonanie swoich uczniów, że warto chodzić na religię.

Tego samego dnia odbyły się również szkolenia dla polonistów, które poprowadziła Agnieszka Zielińska oraz dla psychologów, pedagogów i wychowawców w ramach komponentu wychowawczego, które poprowadziła Agnieszka Zielińska - Graf. Uczestników zainteresowała możliwość wykorzystania "logicznej gałązki" - narzędzia, które opiera się na myśleniu przyczynowo - skutkowym.

 

 Katecheci

 

Poloniści

 

Psycholodzy, pedagodzy i wychowawcy