W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

TOCusiowi przyjaciele na gałązce logicznej

Miś Koralik i Miś Małgorzatki, TOCusiowi przyjaciele, pomogli uczestnikom szkolenia zorganizowanego w ramach komponentu przedszkolno - wczesnoszkolnego poznać i zastosować w praktyce logiczną gałązkę.

Pierwsze szkolenie dla nauczycieli z przedszkoli i szkół z rejonu płockiego Wydziału MSCDN poprowadziła Aleksandra Banach Kaźmierczak, trener TOC, nauczyciel konsultant MSCDN. Bohaterami byli Miś Koralik, który bał się dentysty oraz Miś Małgorzatki, specjalista od wszelkich strachów i ciemności. Zadaniem uczestników szkolenia było zakodowanie obu bajek i ułożenie na ich podstawie logicznych gałązek. Nie przez przypadek to własnie miś był bohaterem spotkania. Przypominamy, że nadal czekamy na propozycje imienia dla misia TOCusia Smile Szczegóły TUTAJ

Warto zaznaczyć, że prowadząca potrafi wydobyć talent plastyczny nawet z największego laika, w efekcie na jej zajęciach powstają najbardziej kolorowe prace. Zresztą sami popatrzcie...