W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

oTOCzmy opieką humanistów - II szkolenie

Humaniści z rejonu płockiego Wydziału MSCDN idą jak burza. Za nimi już drugie szkolenie, które tym razem odbyło się z podziałem na dwie podgrupy: polonistów i katechetów.

Szkolenie dla polonistów poprowadziła pani dr Agnieszka Zielińska, trener TOC, nauczyciel ZSCE w Płocku. Prowadząca zna narzędzia TOC doskonale - od 2012 r. przeszkoliła kilkudziesięciu nauczycieli w ramach projektu "Myślę - Rozumiem - Wiem. Zastosowanie technik TOC w uczeniu się" i od dawna stosuje Teorię Ograniczeń w swojej pracy z uczniami (efekty można zobaczyć w Bibliotece projektu oraz odszukać w Aktualnościach).

Podczas II spotkania dla uczestników projektu WM przedstawiła praktyczne zastosowanie logicznej gałęzi i drzewka ambitnego celu. 

Tymczasem na zajęciach w grupie katechetów panowała już świąteczna atmosfera. Prowadzące - panie Elżbieta Brzeska - Walczak, nauczyciel konsultant MSCDN i nauczyciel ZSCE oraz Ewa Bembenista, doradca metodyczny MSCDN i nauczyciel Gimnazjum nr 6 zorganizowały spotkanie w klimacie zbliżającego się wielkimi krokami Bożego Narodzenia. Uczestnicy, delektując się zapachem mandarynek, dekorowali pierniczki i wspólnie przygotowywali łańcuch życzliwości - w sam raz na świąteczne drzewko. Zaproponowane na wstępie zabawy miały pobudzić zmęczone całodzienną pracą umysły do myślenia - a to przecież idea naszego projektu!

Wszystkim Paniom prowadzącym dziękujemy i gratulujemy pomysłów! 

Szkolenie dla polonistów


Szkolenie dla katechetów