W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Dobre imię na wagę... misia

 

Od jakiegoś czasu dzielny TOCuś, sympatyczna postać z projektu "Włącz myślenie" ma trudny orzech do zgryzienia - jego uroczy miś - nie ma imienia! Pomóż TOCusiowi - wymyśl imię dla jego przyjaciela.

TOCuś to chłopiec, bohater projektu "Włącz myślenie..." komponent przedszkolny/wczesnoszkolny, który realizuje Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Urocza postać pomaga dzieciom uczyć się przez zabawę, wykorzystując w tym celu narzędzia TOC: chmurkę, dzięki której uczą się kreatywnie rozwiązywać konflikty, logiczną gałązkę, z pomocą której rozwijają logiczne myślenie oraz drzewko ambitnego celu, z którym można zrealizować każdy plan. Zadanie ułatwiają popularne bajki, których częstym bohaterem jest miś. To właśnie dlatego TOCuś tak bardzo polubił małego pluszaka, nie wie tylko jakie nadać mu imię...

TOCuś zaprasza wszystkich do konkursu na najlepsze imię dla jego maskotki - tęczowego misia. Piszcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Koordynatorem komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego jest Pani Aleksandra Banach-Kaźmierczak, która prowadzi szkolenie "TOCuś w przedszkolu/klasach młodszych". 

Wywiad z Aleksandrą Banach-Kaźmierczak w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej.