W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Humaniści z Płocka wystartowali

 

Pierwsze szkolenie dla nauczycieli komponentu humanistycznego z rejonu działania MSCDN Wydział w Płocku za nami. O praktycznych sposobach zastosowania narzędzi TOC w praktyce szkolnej opowiadała Dorota Kamińska, pasjonatka narzędzi myślowych TOC, certyfikowany trener TOC oraz trener projektu "Myślę - Rozumiem - Wiem".

Grupa 25 osób, z czego trzon stanowili katecheci i poloniści, poznała ideę Teorii Ograniczeń oraz przykłady dobrych praktyk. Nauczyciele mogli również zastosować poznaną wiedzę w praktyce, analizując historię Noego na logicznej gałązce.  

Kolejne zajęcia odbędą się 3 grudnia w sali 206 (grupa katechetów) oraz sali nr 10 (grupa polonistów i historyków).

Zajęcia poprowadzą Elżbieta Brzeska Walczak, Ewa Bembenista oraz dr Agnieszka Zielińska.

Tymczasem polecamy książkę pt. Jak bawić się i uczyć z pasją? -  miniporadnik Doroty Kamińskiej, który jest doskonałym połączeniem solidnej wiedzy na temat zastosowania narzędzi TOC w pracy z dziećmi i uczniami, jak również praktycznych wskazówek, które doskonale sprawdzą się na zajęciach w przedszkolu i lekcjach w szkole.