W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Zamiast chatki z piernika sklep mięsny

 

Kolejne pomysły na rozwiązanie konfliktu między czarownicą a Jasiem i Małgosią znalazły dzieci z Przedszkola Niepublicznego Modrzewiowa w Płocku. Maluchy doskonale rozumieją bajkowe rodzeństwo, ale potrafią dostrzec również potrzeby czarownicy. Proponują np. by zamieniła słodką chatkę w sklep mięsny. Dzięki temu czarownica naje się do syta, a biedne dzieci nie będą wystawiane na pokuszenie pierników, lizaków i innych smakołyków. Szkoda, że Bracia Grimm tego nie widzą...Laughing

Autorką scenariusza zajęć jest Pani Anna Bąkowska- Kubiak. Zapraszamy do Biblioteki.