W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Jaś i Małgosia pomagają dzieciom rozwijać logiczne myślenie

 

Bajka o Jasiu i Małgosi była tematem przewodnim zajęć otwartych z wykorzystaniem logicznej gałązki, które zorganizowała i poprowadziła Pani Elżbieta Derlicka z Zespołu Oświatowego w Skibniewie.

Zajęcia dla dzieci z "zerówki" obserwowała Pani Anna Goc, trenerka naszego projektu. Przedszkolaki analizowały treść utworu przy pomocy logicznej gałązki. Na wstępie układały ilustracje obrazujące kolejne sekwencje treści baśni, następnie szukały logicznego następstwa dziejących się wydarzeń. Doszły nas słuchy, że świetnie sobie poradziły z zadaniem i polubiły logiczną gałązkę. Dziekujemy i pozdrawiamy!