W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Skąd się biorą płaszcze? - zajęcia z TOC dla trzylatków

 

"Ola u krawcowej" - to temat przewodni zajęć otwartych, które zorganizowała Pani Natalia Kafara, nauczycielka z  Niepublicznego Przedszkola „Tęczowe Przedszkole” w Siedlcach. Trzylatki, które uczestniczyły w zajęciach rozwijały sprawność językową oraz myślenie przyczynowo - skutkowe. Pomocą służyła logiczna gałązka.

Zajęcia obserwowała Pani Anna Goc, trenerka naszego projektu z siedleckiego Wydziału MSCDN. - W części zajęcia poświęconego zastosowaniu logicznej gałązki nauczycielka wraz z dziećmi omówiła obrazki historyjki w dowolnej kolejności, następnie dzieci ułożyły  plan wydarzeń na schemacie logicznej gałązki. W dalszej części zajęcia dzieci opowiadały historyjkę na podstawie logicznej gałązki, np.: Kiedy krawcowa zmierzyła Olę miarą krawiecką, to wtedy wykroiła nożycami materiał leżący na stole… Wszystkie dzieci opowiadały historyjkę i umieszczały na schemacie gałązki ilustracje zgodnie z kolejnością wydarzeń - opowiadała.

Gratulujemy zajęć i jesteśmy dumni z roztropnych trzylatków!