W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

W ostatni majowy piątek odbyło się czwarte spotkanie dla dyrektorów szkół i przedszkoli w ramach komponentu menadżerskiego. Tematem było drzewo stanu obecnego.

Czytaj więcej: Jak zarządzać szkołą - finałowe spotkanie w Płocku

Najpierw była teoria, teraz przyszedł czas na praktykę. Nauczyciele matematyki z Płocka i okolic już stosują narzędzia TOC na swoich lekcjach. Podczas projektowego seminarium wymieniali się spostrzeżeniami i analizowali scenariusze zajęć. 

Czytaj więcej: Matematyczne seminarium w Płocku

            

Twórczości nie zbudujemy na piasku, ale na solidnej, dobrze przekazanej wiedzy. Ważne, by dziecko doświadczało w szkole różnych przeżyć, by miało prawo do błędów i ćwiczeń. Między innymi takie wnioski popłynęły z konferencji „Od kreatywności do innowacyjności” zorganizowanej przez MSCDN i SIE DELTA w Płocku...

Czytaj więcej: Poławiacze pereł i Sternicy kreatywności zmieniają płocką szkołę

Do niecodziennej sytuacji doszło w płockim Wydziale MSCDN - wzajemne naciski i stawianie oporu zdominowały spotkanie dyrektorów płockich szkół. 

Czytaj więcej: Dyrektorskie naciski w Płocku