W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

"Gdy klasówka z matematyki za pasem, spójrz na drzewo tuż za lasem. Chwyć za pióro, porusz głową, perspektywę masz już nową." Rymowanka powstała tuż po lekcji otwartej w klasie IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej, podczas której uczniowie trenowali logiczne myślenie z pomocą drzewka i gałęzi logicznej TOC.

Czytaj więcej: Bagaże na drzewie, bruk na gałęzi, czyli kolejna lekcja otwarta za nami

Już od 10 lat wspieramy dzieci z przedszkoli i uczniów płockich szkół w rozwijaniu kreatywności i własnych talentów.W imieniu Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych DELTA zapraszam do przekazania 1% podatku na rzecz wspierania kreatywności i uzdolnień naszych dzieci...

Czytaj więcej: Wiedza procentuje - przekaż 1 % dla uzdolnień

Inteligentni, bystrzy, spostrzegawczy i bardzo pracowici - tak w kilku słowach można opisać uczniów z klasy II c z Gimnazjum w Iłowie, w której odbyła się kolejna lekcja otwarta z matematyki. Za wyjątkowo sprawne i szybkie rozwiązywanie zadań z wykorzystaniem "łamacza problemów matematycznych" i "gałęzi wielu reguł" przyznajemy symboliczny złoty medal.

Czytaj więcej: Matematyczne bystrzaki z Iłowa

454095696 21bf6c60b8 oJakie są przyczyny i konsekwencje oporu dorastającego dziecka, jak sobie z nim radzić w trudnych sytuacjach oraz jak mądrze zwiększyć samoocenę młodego człowieka - to zagadnienia, które będą poruszane podczas kolejnych warsztatów dla rodziców nastoletnich dzieci organizowanych w ramach projektu "Włącz myślenie" w Płocku. 

Czytaj więcej: Jak słuchać, aby usłyszeć? - zapraszamy na warsztaty dla rodziców nastolatków

flickrUwaga! Nowy termin szkolenia Cyberprzemoc - problematyka przemocy rówieśniczej w cyberprzestrzeni. 

Czytaj więcej: Cyberprzemoc - nowy termin szkolenia