W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Artykuły

Gałąź wielu reguł, czyli matematyczny podpowiadacz, była główną "bohaterką"  lekcji otwartej, która odbyła się w Gimnazjum w Nowym Duninowie.

Czytaj więcej: Podpowiadacze w akcji

Sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sokołowie Podlaskim zaprojektowały i wykonały godło Polski z pomocą drzewka ambitnego celu. Zadanie było częścią zajęć otwartych o tematyce patriotycznej.

Czytaj więcej: Kto ty jesteś? Polak mały... z Sokołowa Podlaskiego

Z Romanowa do Poznania i z powrotem w niecałe 90 min? W naszym projekcie wszystko jest możliwe!

Czytaj więcej: Poznańskie koziołki w Romanowie? Takie rzeczy tylko u nas... :-)

Przedszkolaki z sierpeckiej "Trójki" nie pozwolą skrzywdzić babci Czerwonego Kapturka. Bez problemu znalazły sposób na burczący brzuszek leśnego drapieżnika. Wymyśliły, że mała bohaterka bajki Braci Grimm po prostu podzieli się jedzeniem ze zwierzakiem, a wtedy okrutne pomysły przestaną mu przychodzić do głowy.

Czytaj więcej: Skuteczny sposób na wilczy apetyt

Kolejny dowód na to, że stosowanie narzędzi TOC nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. W radomskim Przedszkolu nr 11 już trzylatki znają i stosują gałazkę logiczną.

Czytaj więcej: Poważni i rozważni - trzylatki z Radomia i gałązka logiczna