W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Zabić smoka czy nie zabić? - I szkolenie w Mińsku Mazowieckim

Pytanie za sto punktów - co najskuteczniej pomaga w rozwiązywaniu małych i dużych problemów? Tak, tak, mają Państwo rację - chmurka! Nic dziwnego, że to własnie ona jest główną bohaterką szkoleń w ramach komponentu wychowawczego. 

Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie w Siedlcach

Bohaterką kolejnego spotkania w ramach komponentu przedszkolno - wczesnoszkolnego była chmurka. 

Czytaj więcej...

Wychowanie bez porażek - szkolenie w Płocku

Inauguracja 24-godzinnego szkolenia w ramach komponentu wychowawczego za nami - w pierwszym spotkaniu uczestniczyli nauczyciele wychowawcy, psycholodzy i pedagodzy ze szkół i przedszkoli z Płocka i okolic. 

Czytaj więcej...

Łamacze problemów rozpoczęli szkolenie

Kolejna grupa nauczycieli rozpoczęła szkolenia w naszym projekcie. Tym razem narzędzia TOC poznali matematycy z Płocka i okolic.

Czytaj więcej...

TOCusiowi przyjaciele na gałązce logicznej

Miś Koralik i Miś Małgorzatki, TOCusiowi przyjaciele, pomogli uczestnikom szkolenia zorganizowanego w ramach komponentu przedszkolno - wczesnoszkolnego poznać i zastosować w praktyce logiczną gałązkę.

Czytaj więcej...

oTOCzmy opieką humanistów - II szkolenie

Humaniści z rejonu płockiego Wydziału MSCDN idą jak burza. Za nimi już drugie szkolenie, które tym razem odbyło się z podziałem na dwie podgrupy: polonistów i katechetów.

Czytaj więcej...

Lew i mysz - najlepsi "przypominacze"

Nauczycielki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 11 w Radomiu pierwsze szkolenie mają już za sobą. 12-godzinny komponent przedszkolno-wczesnoszkolny będą realizowały przez najbliższe dwa lata. 

Czytaj więcej...

Językowcy wystartowali

Kolejna grupa z naszego projektu rozpoczęła cykl szkoleń. W pierwszym spotkaniu zorganizowanym w ZSCE w Płocku wzięli udział nauczyciele z komponentu językowego.

Czytaj więcej...

Ujeżdżalnia ograniczeń - szkolenie menadżerskie

Ujeżdżalnia ograniczeń - pod takim hasłem rozpoczęło się pierwsze szkolenie dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych zorganizowane w ramach komponentu menadżerskiego.

Czytaj więcej...

Dobre imię na wagę... misia

Od jakiegoś czasu dzielny TOCuś, sympatyczna postać z projektu "Włącz myślenie" ma trudny orzech do zgryzienia - jego uroczy miś - nie ma imienia! Pomóż TOCusiowi - wymyśl imię dla jego przyjaciela.

Czytaj więcej...

Nauczycielki z Siedlec poznały TOCusia

Pierwsze szkolenie w ramach komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego w Siedlcach za nami. Zajęcia dla kilkunastu nauczycielek poprowadziła Pani Barbara Muszyńska, nauczyciel konsultant siedleckiego Wydziału MSCDN.

Czytaj więcej...

Listopadowe i grudniowe szkolenia w projekcie

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem spotkań na najbliższe tygodnie. Uwaga! Nowe terminy szkoleń dla uczestników komponentu językowego i matematycznego w Płocku!

Czytaj więcej...

Humaniści z Płocka wystartowali

Pierwsze szkolenie dla nauczycieli komponentu humanistycznego z rejonu działania MSCDN Wydział w Płocku za nami. O praktycznych sposobach zastosowania narzędzi TOC w praktyce szkolnej opowiadała Dorota Kamińska, pasjonatka narzędzi myślowych TOC, certyfikowany trener TOC oraz trener projektu "Myślę - Rozumiem - Wiem".

Czytaj więcej...

Siedlce i Płock uroczyście przystąpiły do działania

Na pierwszy ogień poszły Siedlce, chwilę potem wystartował Płock. W obu miastach odbyły się spotkania organizacyjne, które uświetniła swoim wykładem Pani Marta Miłoń, psychopedagog kreatywności, terapeuta pedagogiczny.

Czytaj więcej...

Czas na przewrót kopernikański w edukacji

 - Jestem z Torunia i uważam, że w szkole niezbędny jest przewrót kopernikański: musimy wstrzymać nauczycieli i ruszyć uczniów – stwierdziła dr Marzena Żylińska podczas konferencji „Jak rozwijać wrodzone zdolności dzieci? – przyszłość dla edukacji”, która odbyła się w NovymKinie „Przedwiośnie” w Płocku. 

Czytaj więcej...

Pierwsze spotkanie dla uczestników projektu w Płocku

Mózg lubi S.U.K.C.E.S., a my lubimy spotkania z poszukującymi, ambitnymi nauczycielami z rejonu działania MSCDN Wydział w Płocku, dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla uczestników wszystkich sześciu komponentów projektu "Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi" .

Czytaj więcej...

Jakie opłaty za udział w projekcie?

Osoby, które potwierdzają chęć udziału w projekcie prosimy o wpłaty na konto MSCDN Wydział w Płocku w tytule wpisując "Projekt Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi, komponent ...........", zgodnie z zasadami.

Czytaj więcej...

Czy współczesna edukacja zabija wyobraźnię? – konferencja w płockim kinie

tocekJak uczcić tegoroczny Dzień Nauczyciela? Zapraszamy twórczych i poszukujących nauczycieli na konferencję, podczas której będzie można obejrzeć m.in. jeden z najgłośniejszych filmów o współczesnej edukacji „Alfabet” oraz spotkać się z autorytetami w dziedzinie neurobiologii i neurodydaktyki – profesorem Geraldem Hüther i dr Marzeną Żylińską...

Czytaj więcej...

Realizacja projektu "Włacz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi

Uwaga! Osoby, które zadeklarowały chęć udziału w naszym projekcie otrzymały lub wkrótce otrzymają wiadomość od koordynatora wybranego komponentu dotyczącą spraw organizacyjnych. Tymczasem, wszystkim zainteresowanym przypominamy zasady realizacji projektu.

Czytaj więcej...

Brak Miejsc w komponencie wychowawczym!!

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie szkoleniami w ramach komponentu wychowawczego musieliśmy wcześniej zakończyć rekrutację. Osoby, które nie zdążyły zweryfikować swojego zgłoszenia (przepisać się ze szkolenia 12-godzinnego na 24-godzinne) prosimy o kontakt z koordynatorem projektu.

Czytaj więcej...

Warto pomagać innym

Co wybrać: pomóc starszej pani pozbierać jabłka czy biec do szkoły, żeby się nie spóźnić? Przed takim dylematem stanęły Kasia i Basia, bohaterki opowiadania, które stało się kanwą scenariusza zajęć w Przedszkolu Samorządowym w Gąbinie. Istotę problemu pomogła zrozumieć sześciolatkom nasza chmurka TOC.

Czytaj więcej...

Złotowłosa, trzy misie i gałązka logiczna

Doskonale znana bajka "Złotowłosa i trzy misie" oraz logiczna gałązka pomogły dzieciom z Przedszkola Samorządowego im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie rozwijać umiejętność przewidywania konsekwencji swoich dziań oraz logiczne myślenie.

Czytaj więcej...

Zasypianka z ufoludkiem

Te zajęcia były KOSMICZNE! Dosłownie i w przenośni. Pięciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 34 w Płocku rozwijały umiejętność logicznego myślenia i wzbogaciły słownik o wyrazy związane z kosmosem z pomocą gałązki TOC oraz kosmicznego przyjaciela Egona.

Czytaj więcej...

W zwierzątkowie

To musi być nie lada frajda, gdy można od podstaw wymyślić arcyciekawą grę i wspólnie ustalić jej zasady. Tak właśnie zrobiły sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 34 w Płocku. Pomocne okazało się nasze niezastąpione drzewko ambitnego celu.

Czytaj więcej...