W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Rozwijamy inteligencje wielorakie z TOCusiem

Co łączy marakasy i ziemniaki? Hmm... Czyżby to były atrybuty muzykalnego kucharza? Poniekąd. Instrumenty muzyczne i warzywa mogą być elementem wielu zabaw rozwijających wielorakie inteligencje. Przykłady takich zabaw były tematem ostatniego już spotkania w grupie TOCusia. Zatem kto wie, może wśród dzieci, których nauczyciele uczestniczą w naszym projekcie, rozwinie swój talent niejeden przyszły kulinarny wirtuoz...?  

Czytaj więcej...

Inteligentnie na szkoleniu

Uczestnicy komponentów: językowego, humanistycznego i matematycznego z Płocka zakończyli już 24-godzinne szkolenie w ramach naszego projektu. Tematyka ostatniego spotkania dotyczyła inteligencji wielorakich.

Czytaj więcej...

Jak skutecznie motywować do zmiany?

Uwaga! Zagadka: jakiej tematyki dotyczyło szkolenie, podczas którego nauczyciele z naszego projektu omawiali Trzecią zasadę dynamiki Newtona - jeśli ciało A działa na ciało B pewną siłą, to ciało B działa na ciało A siła o takiej samej wartości, takim samym kierunku, lecz o przeciwnym zwrocie...?

Czytaj więcej...

Umysł zmotywowany uczy się najlepiej

Co ogranicza naszą motywację do nauki? Czym jest "uskrzydlenie"? oraz 7 grzechów obecnego systemu edukacji opartego na przymusie to tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas szkolenia z neurodydaktyki, które dla nauczycielek z przedszkoli i szkół podstawowych z grupy "TOCusia" poprowadziła Marta Miłoń, psychopedagog kreatywności.

Czytaj więcej...

Co sprzyja zmianie?

Podczas trzeciego już szkolenia w komponencie menadżerskim dyrektorzy szkół i przedszkoli analizowali środowisko zarządzania zmianą i zasobami ludzkimi w kontekście pracy w zespole.

Czytaj więcej...

Włącz myślenie z tribondami

Jakie słowo kojarzy Wam się z celebrytą, niebem i Dawidem? A z barszczem, cukrem i zarozumialcem? Rozwiązywanie tribondów było jednym z ćwiczeń wykonanych przez uczestników szkolenia z podstaw neurodydaktyki w Płocku. 

Czytaj więcej...

Czerwony Kapturek i koszyczek fit

Podczas kolejnego szkolenia w ramach komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego nauczycielki z MP nr 37 i 2 w Płocku analizowały wewnętrzne i zewnętrzne dylematy bohaterów bajki "Czerwony Kapturek" oraz ćwiczyły pokonywanie przeszkód w realizacji ambitnych celów: przygotowanie koszyczka ze zdrową żywnością i organizację konkursu plastycznego.

Czytaj więcej...

Jak wspierać rozwój uczniów? Szkolenie w Płocku

Każdy uczeń jest inny, każdy może rozwijać się na miarę własnych możliwości i osiągać sukces. Ważne, by ktoś w porę dostrzegł jego potencjał i pomógł mu rozwinąć skrzydła. Różne profile inteligencji i sposoby ich rozwijania były tematem kolejnego spotkania w ramach komponentu wychowawczego w Płocku.

Czytaj więcej...

Romantyczna wyprawa kreta na Kretę

Uczestniczki komponentu przedszkolno - wczesnoszkolnego nieustannie nas zaskakują swoją nieograniczoną wyobraźnią. Tym razem nauczycielki z Przedszkoli nr 1 i 3 w Sierpcu wymyśliły, że nieatrakcyjny kret ma szansę zdobyć serce Calineczki, jeśli tylko popracuje nad swoją atrakcyjnością w SPA, a potem zabierze swoją wybrankę na Kretę...

Czytaj więcej...

"Gałązka logiczna" in English und Deutsch

Ostatnie szkolenie poświęcone narzędziom TOC dla nauczycieli języków obcych odbyło się w Zespole Szkół Centrum Edukacji w Płocku.

Czytaj więcej...

Weselne plany baśniowej bohaterki

Uwaga, uwaga! Śpieszymy poinformować, że 14 maja tego roku odbędzie się huczne wesele Calineczki, w dodatku całkiem niedaleko, w pewnej miejscowości pod Płockiem...SmileTaką datę i miejsce ustaliły nauczycielki MP 27 i MP 11 w Płocku - uczestniczki kolejnego szkolenia zorganizowanego w ramach naszego projektu, które zaplanowały majową imprezę z "drzewkiem ambitnego celu".

Czytaj więcej...

TOCuś zawitał do Sierpca

Nasz projekt zatacza coraz szersze kręgi. Do grona TOCusiowych przyjaciół możemy z przyjemnością dopisać dwie nowe placówki: Miejskie Przedszkole nr 3 i Miejskie Przedszkole nr 1 "Słoneczna Jedyneczka" z Sierpca. 

Czytaj więcej...

Matematyczne dylematy

Być dobrym kolegą czy dobrym uczniem? Zignorować potrzeby słabszego kolegi i dostać lepszą ocenę czy pomóc mu w nauce, ryzykując gorszy stopień? Dylematy przykładowego ucznia były jednym z elementów kolejnych zajęć dla nauczycieli w ramach komponentu matematycznego.

Czytaj więcej...

Calineczka na gałązce

Narzędzia TOC poznają kolejne placówki. Podczas pierwszego szkolenia  nauczycielki z MP nr 37 i MP nr 2 Płocku analizowały dramatyczne losy Calineczki na "logicznej gałązce".

Czytaj więcej...

Neurodydaktyka w Ciechanowie i Mińsku Mazowieckim

Szkolenia z neurodydaktyki odbywają się w kolejnych miastach. Tym razem zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Ciechanowa i Mińska Mazowieckiego.

Czytaj więcej...

Jak działa mózg, czyli słów kilka o neurodydaktyce

Po szkoleniach z narzędzi TOC przyszedł czas na zajęcia z neurodydaktyki i teorii inteligencji wielorakich. W płockim wydziale MSCDN szkolenie dla uczestniczek komponentu wychowawczego poprowadziła Pani Marta Miłoń.

Czytaj więcej...

Kodowanie w Ciechanowie

Kolejne zajęcie z TOCusiem odbyły się w ciechanowskim wydziale MSCDN. Nauczycielki uczestniczące w naszym projekcie poznają zasady kodowania, chmurki, gałązki i drzewka pod czujnym okiem prawdziwej pasjonatki narzędzi TOC - Pani Doroty Kamińskiej Smile

Czytaj więcej...

Neurodydaktyka w Siedlcach

Kolejna tura szkoleń w naszym projekcie obejmie zagadnienia neurodydaktyki i teorii inteligencji wielorakich. Pierwsze zajęcia na temat nauczania i uczenia się przyjaznego mózgowi odbyły się w siedleckim Wydziale MSCDN.

Czytaj więcej...

Serduszko puka w rytmie cza-cza...

...miłości szuka w rytmie...Zaraz, zaraz, a może ją znajdzie na imprezie walentynkowej, którą najlepiej przygotować z pomocą "drzewka ambitnego celu"? 

Czytaj więcej...

Na zimową chandrę polecamy... fotoreportaż

Po kilku miesiącach wspólnej pracy mamy na koncie kilkanaście spotkań, szereg konsultacji i wiele przemyśleń, a nawet pierwsze scenariusze. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z dotychczasowych działań...

Czytaj więcej...

Czy ta pani tego pana chce...?

Wyjść za nieatrakcyjnego i niekochanego kawalera, aby zyskać poczucie bezpieczeństwa, czy zaryzykować i walczyć o szczęście w miłości? Ciężkie dylematy kruchej Calineczki analizowały uczestniczki kolejnego szkolenia zorganizowanego w ramach komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego.

Czytaj więcej...

Walentynki z Kubusiem Puchatkiem

Tak romantycznego szkolenia dla uczestników naszego projektu jeszcze nie było! Pierwsze spotkanie dla nauczycielek z MP 11 i MP 37 w Płocku zdominowała tematyka zbliżających się wielkimi krokami Walentynek...Kiss 

Czytaj więcej...

Jak zadbać o zdrowie z TOC? - kolejne szkolenia w Płocku

Miesiąc styczeń - czas...kolejnych projektowych ćwiczeń.Smile I tak, podczas pierwszych w nowym roku szkoleń uczestnicy komponentu wychowawczego ćwiczyli praktyczne zastosowanie "logicznej gałązki", poloniści poznali "chmurkę", a katecheci opracowywali plan realizacji noworocznych postanowień za pomocą "drzewka ambitnego celu"...

Czytaj więcej...

Terminy szkoleń z neurodydaktyki i TIW - Wydział w Płocku

Uwaga! Uczestnicy komponentów: językowego, humanistycznego i matematycznego z MSCDN Wydział w Płocku - prosimy o wybranie terminów szkoleń z neurodydaktyki i Teorii Inteligencji Wielorakich.

Czytaj więcej...