W zakładce przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z całego Mazowsza, które przystąpiły do I edycji WM. Wkrótce zamieścimy nową listę uczestników.

Więcej...

Nauczycieli uczestniczących w Projekcie zapraszamy do korzystania z bazy ze scenariuszami, według których prowadzone są zajęcia dla dzieci i lekcje dla uczniów. Uwaga! Dostęp do scenariuszy tylko po wprowadzeniu hasła!

Więcej...

Szkolenia dla nauczycieli prowadzą trenerzy Projektu – nauczyciele konsultanci MSCDN. Doskonale przygotowani i kompetentni udzielają porad i wskazówek dotyczących stosowania narzędzi TOC.

 

Więcej...

Idzie nowe w edukacji. Czas obudzić uśpiony potencjał

Zmiana modelu szkoły wymaga odwagi, wyobraźni i współpracy. Razem możemy stworzyć szkołę na miarę naszych oczekiwań. Ważne, byśmy potrafili o tym rozmawiać, wspierać się i wzajemnie motywować. Takie wnioski płyną z konferencji "Budząca się szkoła-motywacja, relacje, uczenie się", którą zorganizowało wspólnie Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego...

Czytaj więcej...

Zaradnik dla rodziców nastolatków - warsztaty

Chwal, ale nie porównuj, zawsze mów o tym, co czujesz i jakie są twoje oczekiwania, bądź konsekwentny, a przede wszystkim często rozmawiaj ze swoim dorastającym dzieckiem, tak aby to Tobie ufało najbardziej, a nie przypadkowym znajomym - miedzy innymi takie wskazówki otrzymali rodzice nastolatków podczas warsztatów zorganizowanych w ramach naszego projektu...

Czytaj więcej...

Jak kucyk Pony ze Spidermanem o miejsce na torcie walczył

Stało się! Pierwsze zajęcia otwarte w ramach projektu za nami. Poprowadziła je, według autorskiego scenariusza, Pani Anna Bartkowska, nauczycielka z Niepublicznego Przedszkola "Gucio" w Płocku. 

Czytaj więcej...

Zaradnik dla rodzica nastolatka - zapraszamy na warsztaty

Szanowni Rodzice, czy Wy również macie czasem momenty zwątpienia, kiedy mimo ogromnej miłości wobec własnego dziecka, marzycie tylko o tym,  aby wsadzić go w skleconą własnoręcznie rakietę i wysłać w kosmos choć na chwilę? Jeśli tak - zapraszamy na bezpłatne warsztaty, podczas których dowiemy się jak wyrażać emocje i stopniować reakcje, jak wyznaczać granice, po prostu jak zrozumieć dorastającego młodego człowieka i nie zwariować.

Czytaj więcej...

Cyfrowa chmurka dla matematyków

Grupa matematyczna z Płocka oficjalnie zainaugurowała drugi rok działania w naszym projekcie. Na rozgrzewkę i dla urozmaicenia wzbogaciliśmy pierwsze spotkanie o mini warsztat komputerowy...

Czytaj więcej...

Bonusowe szkolenia w projekcie - zapraszamy!

Uczestników projektu "Włącz myślenie" zapraszamy na szkolenia fakultatywne, które w najbliższym czasie odbędą się  w wydziałach MSCDN. 

Czytaj więcej...

Edukacja na NOWO w Laboratorium szkoły przyszłości

Fundacja Edukacja na NOWO i Ośrodek Rozwoju Edukacji zapraszają na wyjątkową konferencję pt. Edukacja na NOWO w Laboratorium szkoły przyszłości , która odbędzie się w dn. 4 listopada 2015r . w godz. 10.00-17.00 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego na ul. Dobrej 56/66... 

Czytaj więcej...

Konferencja "Budząca się szkoła – motywacja, relacje, uczenie się"

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli  zapraszają na konferencję "Budząca się szkoła – motywacja, relacje, uczenie się"...

Plakat

Czytaj więcej...

Nauczyciel na huśtawce - jak zachować równowagę wśród sprzeczności

Uwaga! Zagadka: co łączy nauczyciela na huśtawce, renifera na dachu i medytującego lamę? Odpowiedź brzmi - konferencja z okazji Dnia Edukacji Narodowej w LO im. Małachowskiego w Płocku, podczas której uczestnicy mogli poznać m.in. kreatywne sposoby nauczania i uczenia się oraz przekonać się, że warto przyglądać się naszym myślom...

Czytaj więcej...

"Nauczyciel na huśtawce..."- do zobaczenia w środę!

Już jutro o godz. 12.00 spotykamy się na konferencji "Nauczyciel na huśtawce…Uczyć (się) skutecznie i szybko – kreatywnie i bez stresu" organizowanej przez MSCDN I LO. im. Marsz. St. Małachowskiego  w Płocku z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

Jak obudzić marzyciela, czyli kurs kreatywnego tańca mózgu w Płocku

"Wyobraźnia to nie tylko przywilej młodości. W każdym z nas drzemie mały marzyciel, który tylko czeka, by go obudzić" - tłumaczyła podczas zajęć dla nauczycieli konsultantów - realizatorów projektu "Włącz myślenie" Agnieszka Piasecka, psycholog, trener twórczego rozwoju osobowości. I z godnym podziwu zapałem prezentowała kolejne zabawy rozbudzające potencjał.

Czytaj więcej...

Fotorelacje z terenu... :-)

Uwaga! Kolejna ciekawostka ze "sztabu generalnego" projektu "Włącz myslenie" - otrzymaliśmy już kilkadziesiąt scenariuszy ze szkół i przedszkoli z całego Mazowsza. Szacujemy, że będzie ich blisko pół tysiąca! Razem ze scenariuszami dostajemy kolorowe zdjęcia z zajęć, a w związku z tym, że jesteśmy dumni z naszych nauczycieli oraz ich uczniów i bardzo lubimy ich chwalić na forum - zapraszmy do obejrzena kolorowej galerii z zajęć.

Czytaj więcej...

Kocie rozterki w Starej Niedziałce

Tak jak przewidywalismy, scenariusze nieustannie spływają do nas z najdalszych zakątków Mazowsza. A razem z nimi zdjęcia z zajęć. Dziś prezentujemy fotki z lekcji bibliotecznych w SP w Starej Niedziałce.

Czytaj więcej...

"Nie oceniaj książki po okładce", czyli krótka lekcja o tym, jak traktować siebie i innych

Czy wiedzieliście, że w klasie II c SP ZOK "Profesor" oraz II b OSM w Płocku uczą sie same koronowane głowy?
I nie świadczą o tym tylko symboliczne, bogato zdobione korony, ale przede wszystkim świadomość, że każdy jest wartościowy i zasługuje na szacunek, jak prawdziwy król i królowa. Zajęcia na temat budowania pewności siebie i pielęgnowania przyjaźni odbyły sie w ramach naszego projektu "Włącz myślenie"...

Czytaj więcej...

Perłowy triatlon z TOCusiem

Uff, ale się działo! Trzy warsztaty jednego dnia to nie lada wyzwanie. Ale TOCuś lubi emocjonujące zadania, tym bardziej jeśli może je wykonać wspólnie z energetycznym trenerem - Agnieszką Piasecką, psycholog z Wrocławia. W trzech spotkaniach zorganizowanych w ramach projektu "Włącz myślenie" wzięły udział dzieci, nauczyciele i rodzice...

Czytaj więcej...

Neurodydaktyka w radomskim przedszkolu

Ostatnie już szkolenie w ramach komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego w Radomiu odbyło się w Publicznym Przedszkolu nr 11. Spotkanie dotyczyło inteligencji wielorakich i neurodydaktyki.

Czytaj więcej...

TOCuś zawitał do Przedszkola Gucio w Płocku

Kolejne przedszkolaki poznają TOCusia i jego sprytne sposoby na rozwiązywanie dużych i małych konfliktów, rozwijanie logicznego myślenia oraz naukę sprawnego planowania. Zajęcia z wykorzystaniem narzędzi TOC odbyły się m.in. w Niepublicznym Przedszkolu Gucio w Płocku.

Czytaj więcej...

Jak zarządzać szkołą - finałowe spotkanie w Płocku

W ostatni majowy piątek odbyło się czwarte spotkanie dla dyrektorów szkół i przedszkoli w ramach komponentu menadżerskiego. Tematem było drzewo stanu obecnego.

Czytaj więcej...

Matematyczne seminarium w Płocku

Najpierw była teoria, teraz przyszedł czas na praktykę. Nauczyciele matematyki z Płocka i okolic już stosują narzędzia TOC na swoich lekcjach. Podczas projektowego seminarium wymieniali się spostrzeżeniami i analizowali scenariusze zajęć. 

Czytaj więcej...

Jak z muszli wydobyć perłę

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku zaprasza: 

rodziców dzieci 5 i 6-letnich na bezpłatne warsztaty

nauczycieli uczestniczących w projekcie "Włącz myślenie" komponent przedszkolno-wczesnoszkolny

Czytaj więcej...

Dyrektorskie naciski w Płocku

Do niecodziennej sytuacji doszło w płockim Wydziale MSCDN - wzajemne naciski i stawianie oporu zdominowały spotkanie dyrektorów płockich szkół. 

Czytaj więcej...

Plastycznie i w takt - szkolenie w Gąbinie

Na szkoleniach w ramach komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego zawsze jest kolorowo. Przez kilka godzin można znów poczuć się jak dziecko i z przyjemnością oddać błogiej zabawie. Ale oczywiście wszystko ma swój cel, którym jest zdobycie wiedzy na temat rozwijania inteligencji wielorakich u maluchów w przedszkolu.

Czytaj więcej...

Poławiacze pereł i Sternicy kreatywności zmieniają płocką szkołę

            

Twórczości nie zbudujemy na piasku, ale na solidnej, dobrze przekazanej wiedzy. Ważne, by dziecko doświadczało w szkole różnych przeżyć, by miało prawo do błędów i ćwiczeń. Między innymi takie wnioski popłynęły z konferencji „Od kreatywności do innowacyjności” zorganizowanej przez MSCDN i SIE DELTA w Płocku...

Czytaj więcej...

Burza koordynatorskich mózgów w Płocku

Nuda nam nie grozi! - zgodnie stwierdziły koordynatorki wszystkich komponentów z Wydziału w Płocku, Ciechanowie, Warszawie, Siedlcach i Radomiu, które spotkały się w Płocku, by omówić dotychczasowe działania w projekcie i ustalić plan na kolejny rok szkolny. Oj, będzie się działo!

Czytaj więcej...